Koliko fotografija...

Rasprave o fotografiji, tehnikama fotografiranja, kompoziciji, svjetlu…

Koliko fotografija...

Postby iggypop84 » Thu Sep 19, 2013 1:37 pm

Na snimljenih 100 fotografija koliko obrišete odmah, koliko doma na kompu, a koliko je baš dobrih fotki koje spremite.

Naravno da je svako snimanje drugačije i da sve ovisi o situaciji. Nije isto snimate li pod stresom i brzo ili polako i opušteno, no onako otprilike...

Nemam neki osjećaj koliko slika obrišem prije prebacivanja na komp. To ovisi o tome koliko imam vremena. Prije prebacivanja na komp, ako brišem slike, brišem samo one za koje sam 100% siguran da ih ne želim, to su uglavnom usputne fotke koje sam snimio da bih isprobao neke postavke...
na kompu u prvom brisanju sigurno obriše 60 fotografija (od 100), a u drugom još barem 20. na kraju ako ostane 10 pala je sjekira u med, ako ostane 5 zadovoljan sam a ako ostanu 2 i dalje sam zadovoljan samo što ne želim priznati :)
iggypop84

Re: Koliko fotografija...

Postby PicPhoto » Thu Sep 19, 2013 4:07 pm

Prije prebacivanja skoro nikad ne brisem. Na kompu trecinu odmah obrisem sigurno. Ostatak pustim da se talozi neko vrijeme, pa ih pri ponovnom pregledu jos brisem. ostane 20ak % jako dobrih.
Pic je zensko!!! Image
PicPhoto

Postby iggypop84 » Fri Sep 20, 2013 10:32 am

Blago tebi, ja jedva izvučem nekoliko dobrih... :(
iggypop84

Postby FilipL » Sat Sep 21, 2013 8:42 pm

A sve ovisi gdje sam i što sam fotkao...
Čim dalje tim se doma vraćam s manje fotki i od njih imam veći postotak koje su mi dobre. Osim ako odem negdje gdje neću skoro opet imati šanse otići, tada ću se vratiti s mnogo fotografija gdje će postotak "uspješnih" biti malen.
Sad bih rekao da mi se omjer ostavljenih ide 2 do 3 od 10...
Ovo je moj potpis. :)
FilipL

Return to Fotografija